HomeBlog

Autozłom Warszawa - EKO ZYSK 1

Autokasacja Warszawa

Autoszrot Warszawa

Każdy pojazd prędzej czy później stanie się tak niesprawny czy uszkodzony, że dalsza jazda nim będzie niemożliwa. Można rzecz jasna bez przerwy go naprawiać, jednak po pierwsze wiąże się to z kosztami, a dodatkowo często może zagrażać bezpieczeństwu. Z tego też powodu w tego typu przypadkach nie ma innej metody niż auto w legalny sposób zezłomować. Czemu legalnie - po pierwsze dlatego, że otrzyma się zaświadczenia potwierdzające ten fakt i umożliwiające później wyrejestrowanie pojazdu. Poza tym w taki sposób dba się o środowisko, spotykane jeszcze niedawno pozostawianie wraków gdzieś w lesie mocno zagrażało otoczeniu. Następnym plusem oddania starego samochodu do punktu złomowania jest fakt, że być może się za to dostanie jakieś pieniądze. Oczywiście to w dużej mierze zależeć będzie od stanu technicznego, jeśli autozłom da radę wykorzystać pojazd w charakterze części zamiennych, to można ponegocjować na ten temat. Kwestia pieniędzy zależy jednak od dogadania się z właścicielem punktu, do którego samochód jest przywożony.

Auto szrot Warszawa

Procedura złomowania

Pomimo tego, co się wielu osobom wydaje, złomowanie samochodów jest szybkie, proste i nie wymaga zbyt wielu formalności. Przede wszystkim należy się dowiedzieć, czy firma zajmująca się takimi usługami posiada lawetę, jeśli niesprawny pojazd trzeba będzie samodzielnie dowieźć na miejsce, to liczyć się należy z dodatkowymi kosztami. Jeśli chodzi o sprawy formalne, to przede wszystkim konieczne jest przedstawienie dowodu rejestracyjnego, albo w przypadku jego zatrzymania przez służby zaświadczenia o tym. Przy złomowaniu obecny być również musi właściciel, albo osoba posiadająca jego upoważnienie. Kolejną istotną sprawą jest to, że złomowany pojazd musi posiadać mogący się odczytać numer VIN, zgodny z tym w dokumentach. Typowa procedura oddania samochodu na złom nie jest skomplikowana. Z reguły powinien wystarczyć kontakt z firmą zajmującą się takimi usługami i wskazanie miejsca odbioru wraku. Po przyjechaniu lawety i dostarczeniu pojazdu na docelowe miejsce załatwia się całą stronę formalną i można iść do Wydziału Komunikacyjnego.

Propozycja firmy Ekozysk1

Każda firma która się zajmuje złomowaniem samochodów ma bezwzględny obowiązek wydania stosownego dokumentu o tym fakcie. Z takim zaświadczeniem były już właściciel wybrać się może do Wydziału Komunikacji i tam wyrejestrować samochód. Pamiętać także należy o powiadomieniu firmy ubezpieczeniowej, można będzie dzięki temu liczyć na zwrot części składki za polisę OC. Jak można więc zauważyć złomowanie samochodów nie należy do tak skomplikowanych czynności, jak niektórzy to przedstawiają. Można to zresztą samemu sprawdzić oddając swoje stare auto do firmy Ekozysk1, która od wielu lat bardzo prężenie działa w Warszawie i okolicach. Firma powstała w roku 2002, od początku swojej działalności zajmując się usługami związanymi z utylizacją i przetwarzaniem różnych odpadów. Zbudowała ona własną stację demontażu, dysponuje również lawetami, co jest bardzo wygodne dla jej klientów. Ma również wszystkie niezbędne pozwolenia oraz wydaje dokumenty konieczne przy wyrejestrowaniu. Na auto szrocie tej firmy można też kupić części zamienne do wielu modeli, które pochodzą ze złomowanych pojazdów.

Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE

Insane